Beatbox Session

BBsession2011_T10_2366

Beatbox Session to projekt poświęcony sztuce beatboxu – alternatywnej technice wokalnej. Jest to jeden z najdłużej realizowanych przez nas projektów. Do tej pory odbyło się pięć edycji, wspieranych przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ, Centrum Handlowe Warszawa Wileńska oraz warszawskie kluby muzyczne i domy kultury.

BBsession2011_T10_2055Stałym elementem projektu jest turniej beatboxerów, tzw. bitwa beatboxowa. Jest to forma pojedynków muzycznych 1 na 1 odbywających się przed publicznością. Jury złożone z autorytetów w tej dziedzinie wybiera zwycięzcę każdego pojedynku. Beatboxer, który pokona wszystkich swoich rywali wygrywa cały turniej. Efektownym pojedynkom muzyków towarzyszą sety popularnych DJów grających muzykę elektroniczną oraz pokazy najlepszych polskich i zagranicznych mistrzów w tej dziedzinie.

KJ100519_12

Beatbox Session to również edukacja muzyczna. Organizujemy warsztaty prowadzone przez beatboxerów o międzynarodowej renomie. Wprowadzamy tę sztukę do przestrzeni miejskiej organizując koncerty na ulicach Warszawy. Zachęcamy młodych ludzi do własnej aktywności muzycznej. Udowadniamy im, że mogą to robić bez użycia jakichkolwiek instrumentów i specjalistycznego sprzętu.

Co roku projekt Beatbox Session rozrastał się o nowe elementy aż osiągnął rangę jednego z najpopularniejszych wydarzeń beatboxowych w Polsce.