Premiera filmu o Warszawskim Beatboxie!

Z radością w sercach, w gardłach, na ustach i mikrofonach zapraszamy na premierę pierwszego filmu dokumentalnego o warszawskiej scenie beatboxowej i zarazem pierwszego filmu zrealizowanego przez Stowarzyszenie 16 Wersów.

Po projekcji pokaz najlepszych warszawskich beatboxerów.

 

Wystąpią: Projekt Hałas, Mofo i Shogun.

3 października 2009

Obiekt Znaleziony

Pl. Malachowskiego 3

Warszawa (podziemia Zachęty)

Godzina 18:00

Wstęp wolny!  

 

Przedsmak filmu już w czwartek (1.10) - kolejna audycja z cyklu Warszawski Beatbox. Tym razem gośćmi będą nie beatboxerzy, ale przedstawiciele Stowarzyszenia 16 Wersów: Mateusz "Tele" Telega i Paulina "Paulina" Gosk, którzy opowiedzą jak to jest z warszawskimi eventami beatboxowymi. 1 października, godz. 21:00, Radio Rewers, kanał Polski Rap!

01/10/2009

Wywiad z reprezentantami Stowarzyszenia 16 Wersów

Tym razem gośćmi audycji Warszawski Beatbox nie będą beatboxerzy lecz reprezentanci Stowarzyszenia 16 Wersów, które organizuje rozmaite eventy związane z beatboxem – koncerty, warsztaty, bitwy, m.in. w ramach cyklicznego projektu Beatbox Session. Mateusz „Tele” Telega – prezes stowarzyszenia, opowie nie tylko o beatboxowych imprezach organizowanych przez 16 Wersów, lecz również o warszawskiej publiczności, pojawiającej się na tego typu wydarzeniach. Postara się również scharakteryzować warszawską scenę beatboxową. 

Natomiast Paulina Gosk – współorganizatorka imprez beatboxowych oraz koordynator promocji eventów organizowanych przez stowarzyszenie 16 Wersów, opowie o tym czy łatwo promuje się tego typu imprezy, jak kultura beatboxu jest odbierana przez media. Postara się również określić „klubową” sytuację beatboxu. 

 

Audycję prowadzi Błażej Górniak – znany jako Memwha.

 

 

Czwartek (1.10.09), godz. 21:00

Radio Rewers, kanał Polski Rap

29/09/2009

Wywiad z Vokkalem

Zapraszamy serdecznie do słuchania jutro w Radiu Rewers kolejnej audycji z cyklu Warszawski Beatbox. Gościem trzeciej już audycji będzie beatboxer Vokkal.

Audycja będzie zdecydowanie zdominowana przez prezentację nietypowego beatboxu autorstwa Vokkala. Podczas audycji usłyszycie nie tylko jego utwory ale również prawie godzinny koncert live! Vokkal opowie o tym, jak zainteresował się tym sposobem tworzenia muzyki oraz o swoich wypracowanych technikach tworzenia. Zdradzi czym jego twórczość różni się od utworów innych beatboxerów, a także opowie o swoim ambitnym planie na przyszłość, jakim jest stworzenie Labelu muzycznego.

Audycję prowadzi Błażej Górniak znany jako Memhwa. Radio Rewers, kanał POLSKI RAP, godzina 21:00

23/09/2009

Druga audycja Warszawski Beatbox

W najbliższy czwartek (17.09) o godz. 21, usłyszycie w Radiu

Rewres, na kanale Polski Rap, kolejną audycję z serii "Warszawski

Beatbox".

 

Gościem audycji będzie warszawski zespół beatboxowy Projekt Hałas w składzie: Pejot, Fet i Wig, czyli czołówka warszawskiego i polskiego beatboxu. Opowiedzą oni o tym jak powstał ich zespół, a także o innych polskich zespołach beatboxowych i o tym jak radzą sobie na polskim rynku muzycznym. Beatboxerzy zdradzą swoje inspiracje i motywatory muzyczne. Projekt Hałas to zespół, który często koncertuje i możecie się spodziewać, że beatboxerzy opowiedzą o swoich występach, a także o bitwach beatboxowych.

 

Podczas audycji usłyszycie oczywiście utwory Projektu Hałas, a także 8-minutowy freestylowy set beatboxowy.

 

Audycję prowadzi Błażej Górniak znany jako Memwha.

16/09/2009

Audycja z Tik Takiem w Radiu Rewers!

Już w ten czwartek (10.09) o godzinie 21 w Radiu Rewers będzie można usłyszeć premierę radiową audycji z jedną z najważniejszych osobowości w polskim beatboxie - Tik Takiem! Patryk jest założycielem pierwszej poważnej strony o beatboxie w polsce, ZegarTikTaka.pl. Jest także organizatorem wielu imprez beatboxowych.

 

W Audycji dowiecie się wielu rzeczy o warszawskim beatboxie, o beatboxie ogółem, o Tik Taku jak i usłyszycie jego beatbox w akcji. Już w ten czwartek. Godzina 21.oo, Radio Rewers, kanał Polski Rap!

08/09/2009

Radio Euro o Warszawskim Beatboxie

 

Już dzisiaj, pierwszego września o godzinie 18.00 w Radiu Euro będziecie mogli dowiedzieć się czegoś o Warszawskim Beatboxie! W audycji pod tytułem "Ścieżka Dźwiękowa" trzech warszawskich beatboxerów opowie zarówno o samym projekcie, beatboxie ogółem jak i zaprezentują swoje umiejętności. Ci beatboxerzy to Tik Tak, Mofo i Wig, czyli ścisła czołówka beatboxu w Warszawie! 

Audycję możecie także obejrzeć na stronie Polskiego Radia Euro! Zapraszamy do słuchania / oglądania. Dzisiaj o 18!

 

01/09/2009

Witamy na internetowej stronie projektu Warszawski Beatbox

O co chodzi?

 

Prezentujemy Wam warszawską scenę beatboxową - najważniejsze osoby, zespoły i imprezy. Na naszej stronie znajdziecie informacje o warszawskich beatboxerach, a także o samym projekcie.

Warszawski Beatbox to również audycje radiowe. Wywiady z czołowymi betboxerami ze stolicy oraz z animatorami kultury beatboxu. Goście będą opowiadać nie tylko o swoich początkach z tym wyjątkowym rodzajem twórczości, o jego historii, imprezach, projektach muzycznych lecz również zaprezentują swoje umiejętności. 

 

Już teraz zapraszamy do posłuchania pierwszej audycji. Jej gościem jest TikTak - jeden z pionierów beatboxu w Polsce.

W ramach projektu Warszawski Beatbox powstał pierwszy film dokumentalny na temat sceny beatboxu w stolicy. Premiera filmu we wrześniu. 

Na stronie będą pojawiać się informacje o pozostałych audycjach oraz filmie, dlatego pamiętajcie, żeby regularnie odwiedzać warszawskibeatbox.pl!

 

Projekt Warszawski Beatbox realizowany jest przez Stowarzyszenie 16 Wersów przy współpracy z Beatelse.com.

 

 

23/08/2009